ГРИЖИ ЗА ДЕЧИЦАТА

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: ГРИЖИ ЗА ДЕЧИЦАТА

Писане  mimibad83 on Съб Дек 12, 2009 11:17 am

Ха....това е интересно което каваш защото си мислех че сестрите на другата група са много по-добри. Но само предполагах, няма как да знам, но ето който има опит може да каже Smile Абе винаги ще има нещо което да не ни хареса, защото все пак това са нашите деца и искаме всичко за тях да е идеално, а там няка как да е! Преди не ми харесваше отношението на Антонова, но последно време не мога да се оплача. Пак някой път прави някакви изкавания не на място, ама карай....това са подробнсти. Единственото за което много ме е яд и се ядосвам е че постоянно сме болни. Тъкмо се оправи и за една седмица ходене айде пак болни!!! Ама с тия отворени прозорци така ще е. Децата играят, тичат, потят се и седят на отворени прозорци!!! Сега вярно че и и вируси има постоянно, но не е само това проблема! Вярно че не им е лесно, но пък за това са там!
mimibad83

Брой мнения : 26
Местожителство : Sofia

Вижте профила на потребителя http://bilandimabgfc.heavenforum.com/

Върнете се в началото Go down

Писане  ivecheva on Чет Дек 10, 2009 11:25 am

Здравейте всички, след малко боледуване намерих време да споделя и моя опит. Ние миналата година бяхме в другата ясленска група, където положението е трагично. Мими, повярвай ми, ти си късметлийка, че сте попаднали в тази група тази година. Госпожите в нашата група са с по 20 - 30 години опит в ясла, докато в другата група са с много по-малко, може би едната има 2-3 години опит, а другата - не. Госпожата без опит обаче се справя много добре, докато заради другата госпожа аз цяло лято си вземах детето на обед, защото според нея не можел да свикне и като станел по-рано започвал да си играе, с което будел другите деца. Shocked Ами тя за какво е там?

Както и да е, сега по темата за нашата група:

Както казах, нашите госпожи си разбират от работата със следното уточнение: в задълженията на госпожите не влиза да сменят памперси. Когато едно дете се наака, памперса се сменя от леля Вили. Леля Вили си върши перфектно работата с едно уточнение - нейното работно време е до 4 часа и в 4 следобед тя си тръгва. Понеже аз също няколко пъти съм вземала детето си наакано, разбрах, че това е така, защото нямат достатъчно персонал. После говорих с директорката и тя ми каза, че в групата би трябвало да има щат за още една леля, тя няколко пъти е пускала молба до общината за това, но щат не е отпуснат. За момента въпроса е решен като Тони от кухнята работи както в кухнята, така и на 4 часа като леля в нашата група и съм сигурна, че напоследък никой не си е прибирал детето си наакано (освен по случайност). Но доколкото разбрах, това ще е до края на декември, защото Тони ми каза, че това и е много изморително (логично, тя сигурно трябва да почва в кухнята към 6 часа и работи реално поне до 6:30 вечерта). Така че за да решим въпроса с нааканите и зачервени дупета, може би не е лоша идея да подкрепим директорката в искането и за отпускане от общината на щат за лелка. Не знам каква е процедурата, предполагам, че трябва да се говори с директорката, така че ако има ентусиасти, моля пишете в тази тема.

За това, че Антонова оставя децата сами - забележете, че не са сами, в групата винаги е леля Вили, а Антонова посреща идващите деца. Понеже нямате база за сравнение, не можете да оцените, че нашите госпожи са наистина на ниво.

За идването на коледното тържество - не е необходимо да се пита или да се взема някакво специално разрешение от когото и да било за това - просто ако детето не е ходило известно време на ясла, се взема една контактна бележка и се оставя от 8:30 до обед и това е. Ако толкова се притеснявате,че ще реве, не е лошо да го водите и няколко дена/седмица преди това. Пък и да реват, един предиобед ще ги изтраят. Ако и аз ви попитам дали мога да доведа 10 деца на възраст м/у 1 и 3 години, които не познавате и ще видите за пръв път у вас за един предиобед, помислете си какво ще ми отговорите, ето защо Антонова е реагирала така.
ivecheva

Брой мнения : 15

Вижте профила на потребителя

Писане  mimibad83 on Вто Дек 08, 2009 6:45 pm

Хихихи, извинявайете ама добре дошли в моя свят Laughing миналата година сина ми беше пак при същите ''госпожи'' и цяла зима си скъсах нервите да се ядосвам с тях!!! Тая сестра е....няма да казвам Laughing Койнарева се държи малко по-добре, де тя е малко по-дипломатична. Тази година като пуснах и Тони на ясла направо умрях от яд че ни се паднаха същите сестри и все си виках ''....еее все на мене ли тоя късмет!!!'' Обаче тая година е доста по-различно от миналата. В началото се държаха доста грубо...както миналата година. И една сутрин такъв скандал им спретнах че свят им се зави Evil or Very Mad направо бях побесняла!!! А и малко след това разбрах че и свекърва ми е ходила при директорката да се оплаква (за което аз незнаех) и след това започнаха изведнъж всички да се държат много мило, направо изненадващо мило!!! Незнам дали директорката им е казвала нещо или просто са си решили да се държат по-добре...незнам! Ама сега за сега не мога да се оплача. Знам че моята Тони не плаче и свинка мн бързо, а за тях това е много важно...може и това да има някакъв ефект...незнам.
Не със караници се оправят нещата, но понякога....просто е нужно silent А и това ми стана много странно за децата дето й се били нааквали. Никой не е виновен че децата се наакват. Когато му се ака, тогава ще ака а не защото някой го дразни!!! Това ми звучи много тъпо и просто като чисто заяждане.
mimibad83

Брой мнения : 26
Местожителство : Sofia

Вижте профила на потребителя http://bilandimabgfc.heavenforum.com/

НОВА ТЕМА "ГРИЖИ ЗА ДЕЧИЦАТА"

Писане  Elena maika na Tony G on Съб Дек 05, 2009 12:38 pm

Поради проявен интерес, откривам тази нова коментарна рубрика, в която ще преместя съответните коментари, постъпили в тема "Коледна анкета..." Тук можете да споделите вашите мнения и предложения по отошение на грижите, качеството им и прочее...
Elena maika na Tony G
Admin

Брой мнения : 66
Местожителство : София

Вижте профила на потребителя http://gradinakalina.forumr.net

За "аки-партито" ...

Писане  Elena maika na Tony G on Съб Дек 05, 2009 11:53 am

Таня написа:Здравейте и от мен.
.......При което получих много груб отговор, че МОЕТО дете щяло да разплаче другите деца и по-добре било да не го водя. Освен това ние какво парти сме си представяли че ще има. Щял да дойде дядо Коледа, да се разреват децата, да им даде подаръците и да си ходи. Така че аз да съм отишла и да си взема подаръка само.
.......
Освен това ни се накара че си вземаме децата на обяд и заради това другите й деца се нааквали. Наложи ми се за нула време да изнеса всичко и да си обличам детето навън, за да не се наакат другите.......

И какво сега значи този коментар "ние какво парти сме си представяли че ще има".... ??? Да не искат да доведем Ивана да им попее? (въпреки, че това може да не е лоша идея - поне деколтето й със сигурност ще предизвика внимание - моят хубостник например май още помни кърмаческия си период и проявява жив интерес към всички женски деколтета ) Laughing
Как въобще може да протече едно парти да 1-2 годишни деца? Идва Дядо Коледа, те го зяпат учудено, той им дава играчките, те ги поглеждат-поглеждат, път ги запокитват на земята... Отделно, мезват по сладкишче и сокче под съпровода на коледни песнички (ако има кой за им ги пусне...) След сладкишите и сокчето, естествено, се наакват Laughing А който му се реве, така или иначе ще си пореве и без съдействието на Дядо Коледа... Което ме навежда на мисълта да се заредя на обяд отпреде с един памперс и кърпички, че ако всички се наакат едновременно, наистина ще трябва да съдействаме за смяната на памперсите... Така че ви каня на "аки-парти" в повивалното... Laughing

Аз предлагам да не ги дразним повече с въпроси за партито, а да си доведем децата, както обикновено, към 8.30 и да си ги вземем в 12. Аз поне така ще направя, а ако преди това не сме били три дена на градина, си взимам една контактна бележка от педиатъра и пак го водя (знам, че и други майки ще постъпят така). Ако нещо пак се обърка -имам си коледна шапка и ще си ви връча подаръците отделно:-) Догодина, живот и здраве, ще предвидим някаква друга, по-лесна и безпроблемна организация... Shocked Shocked
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  Deiana-mama na Daria on Съб Дек 05, 2009 11:43 am

Не мисля, че ще се съгласи директорката! Иначе за организацията на татковците съм съгласна-може би ще им обърнат внимание, но това не означава, че ще има положителен резултат. santa
Deiana-mama na Daria

Брой мнения : 4

Писане  Elena maika na Tony G on Съб Дек 05, 2009 11:35 am

Ако на някой му стиска, да предложи за камерите... на мен лично не ми стиска....като си представя какво ще си помислят и какъв рев ще се вдигне... но ако са двама-трима татковци, да си държат страх, може и да предложат - поне агресията няма да е насочена срещу нас, дето се виджаме с персонала всеки ден...
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  Весeла- майка на Елора on Съб Дек 05, 2009 11:19 am

Да и мъжа ми има такова предложение за камери, обаче не мисля, че някой ще се съгласи да го наблюдават.
Представяте ли си колко стриктни и перфектни трябва да са, което никога няма да стане.
Весeла- майка на Елора

Брой мнения : 9

аз имам предложение а то е да предложим на директорката да се сложат камери за видеонаблюдение онлайн с което мисля че с подобни проблеми ще се приключи

Писане  BOBI on Съб Дек 05, 2009 10:30 am

Elena maika na Tony G написа:Да обобщя - това е вече четвърто сходно мнение, което чувам за систър Х - три писмени тук и едно устно. Мненията се обобщават както следва:
1. коментари, които засягат чувствата на родителите
2. недостатъчна аниматорска намеса (децата се оставят да правят, каквото си искат...)
3. ненавременна смяна на памперси
4. зачервени дупета

Аз лично съм имала проблем само със зачервеното дупе, който със съпруга ми решихме по следния начин: говорихме един-два пъти, нищо не стана, после чухме една друга майка да се оплаква от същото на систър Х и веднага на място деликатно се присъединихме към тази претенция. Отговори ни се, че децата се мажат наред със служебен крем и няма как те да помнят кой какъв крем ползва, че да си го мажат с неговия... Плюс това за памперсите отговаря леличката...Тогава доставихме "Судокрем" и помолихме да мажат с него всички наред, пък като свърши, да донесем още... Проблемът ни изчезна за около седмица, по пък след това се разболяхме и не сме ходили на градина и няма как да знаем какво е ставало после...
Да кажа и една добра дума за систър Х: веднъж видях през прозореца как гали моето дете по главата и го утешава... тя не знаеше, че я гледам... Така че нещата не винаги са еднозначни, но сигурно в някои неща има място за подобрение...

Пишете, ако има нещо друго по въпроса (може би ще преместя темата в отделна рубрика, да не се меша с Коледата), после заедно ще измислим как, какво и с кого да говорим, за да се преодолеят тези неща. От опит, най-ефикасен е подходът, когато 3-4-5 човека се съберат заедно и говорят едно и също нещо... с необходимата деликатност, разбира се, за да не се постигне обратен ефект... а може би някой има други идеи как да стане?
Idea Idea Idea

BOBI

Брой мнения : 5

За Систър Х

Писане  Deiana-mama na Daria on Съб Дек 05, 2009 10:16 am

В интерес на истината аз също съм я виждала да си седи и да гали моето дете или друго дете от групата ни. Което потвърждава мненията, че госпожата или само си седи и гали някое детенце или щъка навън, а лелите се чудят вътре в стаята какво да правят по-напред. Е как се надявате тогава на сменени памперси и спокойни дупета. В крайна сметка разботата на Систър Х е да контролира всичко, което се случва вътре, а като я няма..... всички виждаме резултата. Друго, което ми прави впечатление, че Систър Х никога не казва нищо за децата, освен ако не е да се оплаче, колко много е РЕВАЛО!!! и как е разстроило другите деца и т.н.
Съжалявам, ако коментара ми звучи грубо, но и нашето дупе редовно го прибираме ЧЕРВЕНО, а кожата ни не е от чувствителните... Mad Mad Mad
Deiana-mama na Daria

Писане  Elena maika na Tony G on Съб Дек 05, 2009 9:56 am

Да обобщя - това е вече четвърто сходно мнение, което чувам за систър Х - три писмени тук и едно устно. Мненията се обобщават както следва:
1. коментари, които засягат чувствата на родителите
2. недостатъчна аниматорска намеса (децата се оставят да правят, каквото си искат...)
3. ненавременна смяна на памперси
4. зачервени дупета

Аз лично съм имала проблем само със зачервеното дупе, който със съпруга ми решихме по следния начин: говорихме един-два пъти, нищо не стана, после чухме една друга майка да се оплаква от същото на систър Х и веднага на място деликатно се присъединихме към тази претенция. Отговори ни се, че децата се мажат наред със служебен крем и няма как те да помнят кой какъв крем ползва, че да си го мажат с неговия... Плюс това за памперсите отговаря леличката...Тогава доставихме "Судокрем" и помолихме да мажат с него всички наред, пък като свърши, да донесем още... Проблемът ни изчезна за около седмица, по пък след това се разболяхме и не сме ходили на градина и няма как да знаем какво е ставало после...
Да кажа и една добра дума за систър Х: веднъж видях през прозореца как гали моето дете по главата и го утешава... тя не знаеше, че я гледам... Така че нещата не винаги са еднозначни, но сигурно в някои неща има място за подобрение...

Пишете, ако има нещо друго по въпроса (може би ще преместя темата в отделна рубрика, да не се меша с Коледата), после заедно ще измислим как, какво и с кого да говорим, за да се преодолеят тези неща. От опит, най-ефикасен е подходът, когато 3-4-5 човека се съберат заедно и говорят едно и също нещо... с необходимата деликатност, разбира се, за да не се постигне обратен ефект... а може би някой има други идеи как да стане?
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  egalabova on Пет Дек 04, 2009 10:50 pm

Не е по темата,но Антонова и на мен ми е любимка.На няколко пъти ,сутрин като заведа Дарина,Антонова седи отвън на лафче, а вътре децата са сами Shocked

egalabova

Брой мнения : 3

Писане  Elena maika na Tony G on Пет Дек 04, 2009 10:15 pm

Хора, два пъти пиша пространен коментар и два пъти ме дропва нета, преди да го изпратя..утре ще пробвам пак... Таня, наистина съжалявам за негативната ти емоция...в крайна сметка, колектив от над 20 човека сме, ако не можем да се справим с две сестри и една лелка..ще го обсъим допълнително... За парите също не се притеснявай-идеята беше, като бели хора, да почерпим по бонбони и нещо друго, но пари връщам без проблеми...
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  peteto on Пет Дек 04, 2009 8:46 pm

Таня написа:Здравейте и от мен.
Аз дадох пари още на втория ден, в който заведох Мими на яслата (тази сряда), защото много исках да я заведа на партито. Мими обаче няма да ходи на градина Декември и днес питах сестра Антонова може ли да я заведа само за партито. При което получих много груб отговор, че МОЕТО дете щяло да разплаче другите деца и по-добре било да не го водя. Освен това ние какво парти сме си представяли че ще има. Щял да дойде дядо Коледа, да се разреват децата, да им даде подаръците и да си ходи. Така че аз да съм отишла и да си взема подаръка само.
Стана ми много мъчно и честно казано се чуда дали да не се откажа, пък парите ако искате ги задръжте за други цели.
Освен това ни се накара че си вземаме децата на обяд и заради това другите й деца се нааквали. Наложи ми се за нула време да изнеса всичко и да си обличам детето навън, за да не се наакат другите. Нищо че вчера ми я върнаха с памперса, с който я бях завела доста наакана.
Това последното не е за тая тема, сори, но исках да си го споделя.

OOO tazi sestra mi e lubima i na men!Takiva gnusni i neosnovatelni zabelejki pravi 4e..... Evil or Very Mad
peteto

Брой мнения : 6

Писане  Таня on Пет Дек 04, 2009 6:45 pm

Здравейте и от мен.
Аз дадох пари още на втория ден, в който заведох Мими на яслата (тази сряда), защото много исках да я заведа на партито. Мими обаче няма да ходи на градина Декември и днес питах сестра Антонова може ли да я заведа само за партито. При което получих много груб отговор, че МОЕТО дете щяло да разплаче другите деца и по-добре било да не го водя. Освен това ние какво парти сме си представяли че ще има. Щял да дойде дядо Коледа, да се разреват децата, да им даде подаръците и да си ходи. Така че аз да съм отишла и да си взема подаръка само.
Стана ми много мъчно и честно казано се чуда дали да не се откажа, пък парите ако искате ги задръжте за други цели.
Освен това ни се накара че си вземаме децата на обяд и заради това другите й деца се нааквали. Наложи ми се за нула време да изнеса всичко и да си обличам детето навън, за да не се наакат другите. Нищо че вчера ми я върнаха с памперса, с който я бях завела доста наакана.
Това последното не е за тая тема, сори, но исках да си го споделя.

Таня

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics