ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМЧЕТО

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМЧЕТО

Писане  Nadia Bojilova on Чет Фев 18, 2010 1:46 pm

Здравейте на всички, много ми е приятно да се запознаем Very Happy Аз съм майката на Алекс и ще се радвам да споделяме воли и неволи, свързани с децата ни и с яслата. Аз засега съм доволна от тази ясла с изключениена това, че Алекс много често се разболява да не кажа през седмица и вече не знам какво да правя. На явно дечицата трябва да го израстат този период Very Happy след това всичко ще се оправи. Поздрави на всички майки и татковци от форума tongue

Nadia Bojilova

Брой мнения : 2
Местожителство : София

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

ДОБРЕ ДОШЛА НА НАДЕЖДА, МАЙКА НА АЛЕКСАНДЪР БОЖИЛОВ :-)

Писане  Elena maika na Tony G on Чет Фев 18, 2010 1:39 pm

Добре дошли и на двамата, желая ви голяма посещаемост на яслата и много игри и усмивки:-)
Elena maika na Tony G
Admin

Брой мнения : 66

Вижте профила на потребителя http://gradinakalina.forumr.net

Здравейте

Писане  Весeла- майка на Елора on Пет Ное 27, 2009 5:07 pm

Здравейте!
Благодарим за приветствията!
Много се радвам, че има такъв форум и можем да задаваме и да отговаряме на вълнуващите ни въпроси.
Ние също прекарахме 2 месеца в болести и както виждам и други, 1 седмица в болница. Сега тъкмо Лори се позакрепи и се надявам да не се разболее пак като я пусна на ясла. При нас съществува и друг проблем, че аз чакам бебе и също гледам да се опазя от болестите. Дано ни се размине.
Надявам се да се адаптира бързо и да имаме възможност да присъстваме на Коледното парти. Аз съм съгласна с предложението за еднаквите играчки и за подаръците на сестрите.
Весeла- майка на Елора

Брой мнения : 9

ДОБРЕ ДОШЛА НА ВЕСЕЛА, МАЙКА НА ЕЛОРА

Писане  Elena maika na Tony G on Пет Ное 27, 2009 4:52 pm

Искам както да поприветствам мама Весела за присъединяването й към нашия форум и да и пожелая добре дошла, така и да кажа същото на малката Елора, която вероятно скоро ще се присъедини към останалите дечица:-)
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  Elena maika na Tony G on Пет Ное 27, 2009 4:50 pm

Мерси, Поли, и жалко, че Сашко ще пропусне Коледата Sad Ние също сме вкъщи, както съм написала в "Апчих-наздраве"...
Elena maika na Tony G
Admin

Браво за форумчето

Писане  pollyy on Чет Ное 26, 2009 11:46 am

Здравейте и от мен майката на Сашко.Ели поздравления за чудесната работа която си свършила.Въпреки че Сашко ще пропусне тази година яслата,редовно ще следя темите във форумчето.

pollyy

Брой мнения : 3

Писане  Таня on Сря Ное 25, 2009 3:22 pm

Не се познаваме лично, но се чухме днес да си поговорим, нали се вълнуваме Smile
Мими е на 1 г и 6м. На мен основното ми притеснение са тия болести и затова я държа вкъщи и ми се иска и още, но ще видим как ще минат опитните дни.
На вас бързо оздравяване ви пожелавам и още веднъж много благодаря за изчерпателното инфо.

Таня

Брой мнения : 4

Писане  Elena maika na Tony G on Сря Ное 25, 2009 3:06 pm

Охо, вие се познавате с дейната майка на Калина - много поздрави да й пратиш:-)
По последните въпроси вече наистина не мога да ти кажа много - ще трябва да питаш сестрите. Мария колко е голяма? Тони е на 1 г и 3 месеца, не пие от чашка, затова съм му оставила шише с биба на Авент за водичка (надписано с името му) и друго шише, също надписано, със силиконов накрайник с трите дупки, за чайче... Ама той с такива си е свикнал и вкъщи... и не знам те едно ли искат или две, аз просто две съм им оставила...За дрехите също не знам и не знам в този сезон дали ги извеждат...това за десетте градуса ни го казаха на родителската среща...предполагам, че им обуват и външните панталончета - ние понеже от доста време сме болни и ни повтаря и сме вкъщи сега и този проблем не е стоял пред мен..преди му оставях външния патналон в шкафчето, якето също, пък те да си го обличат както преценят за добре... А за вътре превиди нещо наистина тънко - сауна е (по моите разбирания, пак да уточня. По моите разбирания сауна е всичко, що е над 21-22 градуса в затворено помещение).
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  Таня on Сря Ное 25, 2009 2:50 pm

Ели, благодаря за бързия и успокоителен отговор. Още нещо се сетих да питам. Водичката и чайчето от чашки ли им ги дават (видях такива в помещението с мивката и стерелизатора) или само от шишенцата. Тях празни и надписани ли да им ги оставя в шкафчето? Мими пие вече само от чашка, но понякога се дави и е доста страшна гледка. Шише с биберон ползваме нощем, когато е полузаспала. Та се чудя какви шишета да й взема, тя не е пила от такива с накрайник.
Когато ги извеждат навън как ги обличат? Освен якенцето нещо друго слагат ли им? Защото вътре е доста топло (сестрата ми каза 25-26 градуса) и аз мисля по тънка блузка и тънко панталонче да я заведа, но ако я изведат така само с едно яке отгоре ще настине.
И засега последно питане Very Happy храненето как става? Това тъкмо се чудехме по телефона с майката на Калина.

Таня

Писане  Elena maika na Tony G on Сря Ное 25, 2009 2:31 pm

Мерси, Таня, за поздравите - и аз се надявам се форумчето да бъде полезно и приятно за всички нас занапред:-)
Сега за твоите питания (по мои лични наблюдения - който не е съгласен, да ме поправи:-)
Всеки един памперс го надписваш и зареждаш в шкафчето така, че винаги да имаш по десетина. Иначе някой ден ще те върнат до вас да им донесеш памперси, както стана днес пред очите ми и както съм виждала да става и преди. Ако не ги надпишеш, не знам какво ще стане - не съм пробвала:-) Така са ми поискали, така съм го изпълнила...
Децата ги гушкат, галят по главичките и ги разнасят насам-натам, а моя Тони даже държи леля Вили за ръчичка, като заспива. Сутрин малките също ги слагат да поспят, ако искат. Ако някой нов много плаче, едната сестра го изкарва малко навън, да не разреве останалите. По принцип новите дечица си поплакват първите дни, докато свикнат, но те им обръщат специално внимание и ги утешават. Изглежда стресиращо на раздяла, но всъщност те, като влязат вътре, се заиграват с играчките и се успокояват - няма да се притесняваш:-) Понякога към 10 часа влиза учителката по музика и им пее песнички - те вече са научили по някой друг припев и да пляскат с ръце:-) За удрянето - не съм чула да има такъв проблем, следят ги. Много обичат да яздят гумените понита и да хвърчат насам-натам с камиончетата, доколкото са ми докладвали:-) При температура над 10 градуса ги извеждат във вътрешното дворче, така че ти оставяш в яслата външните обувки (във външния шкаф за обувки) и външното яке (във вътрешния шкаф за дрехи). Докато детето се адаптира, те молят да го взимаш на обяд....Ти за всеки случай си питай пак сестрите, защото те ги инструктират тези неща - аз само споделям инфо от личен опит...
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  Таня on Сря Ное 25, 2009 2:06 pm

Здравейте и от менSmile
Много се радвам за идеята и още веднъж поздрави на Ели за реализацията !
Мими все още не посещава яслата, но в Понеделник живот и здраве ще я заведа за няколко дни. Както и всяка друга майка много се вълнувам и притеснявам, макар и да опитвам да не предавам притесненията си на Мими. Много неща ме интересуват (някои от тях съвсем битови) и ще се радвам ако тук можете да ми помогнете с инфо, тъй като сестрите не са особенно разговорливи Smile
Полезно ми беше предишното мнение за дрешки и пр, само не ми станя ясно всеки един памперс ли трябва да надпиша Shocked Laughing
Също искам да ви питам знаете ли дали гушкат децата? Или грижите се свеждат до нахранване и тоалет? Някой занимава ли се с тях когато играят? Правят ли опити за някакви организирани игри, или танци и пр? И дали ги пазят да не се удрят? Забелязвам напоследък, че дечицата, с които играем навън са почнали да се поочовечват и някои за започнали да удрят, въпреки усилията на майките си да ги отучат. Предполагам това е някаква фаза в развитието, но на мен лично ми е притеснено, ако това се случи в яслата как процедират и дали го допускат? Изобщо много питанки имам, но хайде да не ги изливам в един пост Smile
Поздрави на всички и успешен ден.

Таня

ДОБРЕ ДОШЛА НА ТАНЯ, МАЙКА НА МАРИЯ

Писане  Elena maika na Tony G on Сря Ное 25, 2009 9:58 am

Здравей и добре дошла от мен:-) Надявам се да можеш да намираш по малко време, от време на време:-), за да ни посещаваш във форумчето и да споделяш с нас своите коментари и идеи:-)
Elena maika na Tony G
Admin

ДОБРЕ ДОШЛА НА ПЕТЯ, МАЙКА НА ЗАРА

Писане  Elena maika na Tony G on Вто Ное 24, 2009 2:50 pm

Привет, надяваме се, че нашата идея за форум ще ти допадне и че ще намериш тук полезна информация и приятни събеседници:-)
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  Elena maika na Tony G on Вто Ное 24, 2009 1:31 pm

Здравей, Ева, по отношение на логистиката се изисква следното (но все пак си питай сестрите): дрехите да са на ластици, тип "анцуг", без копчета и гащеризони, без бодита също, в плик в шкафчето оставяш още два пълни комплекта резервни дрехи...тънки, защото там е топло, трябват и пантофки за вътре; шише за водичка и шише за чайче(надписани с името), биба евентуално...; поне 10 памперса от твоите си, надписани с името на детето, оставяш в шкафчето;другите консумативи (не си длъжна да ги носиш от първия ден чак...) - виж в талона за отстъпка, там долу с дребен шрифт пише какво и по колко искат, че и аз не ги помня точно; освен това ще се наложи да я взимаш в 12.05.12-10 мин, докато се адаптира и можеш да я оставиш на пълен ден... но пак ти казвам, аз това помня - виж със сестрите за по-точна информация...
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  Eva Stancheva-Blagoeva on Вто Ное 24, 2009 11:55 am

Благодаря, Женя! Надявам се, че ще се адаптираме бързо, всеки минава през този период. Още повече, ние в момента доста "работим" по въпроса, като говорим за децата и госпожите в детската градина. По тношение на бибата, дано да не се върнем към нея, както е станало при вас, защото вече от един месец я "изгубихме" и не можем да я намерим. Калина дори в последните две седмици въобще не се сеща. Надявам се да не изпита носталгия по нея като види другите деца с бибиSmile) Надявам се скоро да се срещнем. Хубав ден и поздрави.

Eva Stancheva-Blagoeva

Писане  Jenia maika na Yoana on Пон Ное 23, 2009 5:21 pm

Добре дошла на Ева и от мен!

За първите дни, а това и още си продължава при нас - носим си любимото мече, без което е немислимо да спим...ако си имате нещо подобно може да ви е другарче и за яслата Smile. Вземи и нещо, с което е свикнала и обича.
За съжаление на Йоана и възвърнаха и лошия навик с бибата отначало, но сега пък обратно ми я отвикнаха сестрите, само докато спим вечер я ползваме. Незнам дали вие го имате този навик, ако не още по-добре.
Иначе нищо не им трябва повече, имат играчки наистина страхотни и достатъчно, смятам че ще и е хубаво само първите дни на адаптация да минат. Пожелавам ти и на теб кураж, защото на мен първата седмица ми беше много тежка, късаше ми се сърцето като я чувах как плаче сутрин като я оставя, но това премина и сега няма търпение сутрин да влезе при децата.
Пожелавам Ви бързо да свикнете с обстановката Smile
Jenia maika na Yoana

Брой мнения : 16

Вижте профила на потребителя http://www.dobritesasedi.bg

Писане  Eva Stancheva-Blagoeva on Пон Ное 23, 2009 1:05 pm

Elena maika na Tony G написа:Привет на малката Калина, която в скоро време може би ще се присъедини към останалите дечица, и добре доила във форумчето на на майка и Ева Smile

Здравейте, родители-форумци!
Елена, поздравления за енергията и ентусиазма, които прилагаш във всяко начинание!
За съжаление, аз съм доста ангажирана в работата, но както вече съм заявявала, винаги съм на разположение за идеи и помощ. Идеята за форума е чудесна и съм сигурна, че ще е от полза за всички ни. Ние (с татктото Асен) възнамеряваме да пуснем Калина от 01.12 в групата. В тази връзка ще се радвам, ако ми дадете препоръки/съвети, които ще са полезни по отношение на първите дни в яслата.

Eva Stancheva-Blagoeva

ДОБРЕ ДОШЛА НА ЕВА, МАЙКА НА КАЛИНА

Писане  Elena maika na Tony G on Пон Ное 23, 2009 12:01 pm

Привет на малката Калина, която в скоро време може би ще се присъедини към останалите дечица, и добре доила във форумчето на на майка и Ева Smile
Elena maika na Tony G
Admin

ДОБРЕ ДОШЛА НА ЕЛЕНА, МАЙКА НА ДАРИНА

Писане  Elena maika na Tony G on Чет Ное 19, 2009 10:46 am

Добре дошла, надявам се, че тук ще намерите полезна за вас информация и като цяло - приятно място за комуникация:-)
Elena maika na Tony G
Admin

Re: идеята на Лили - майката на Боби

Писане  ivecheva on Чет Ное 19, 2009 8:55 am

Lilia Rabashka написа:Аз лично съм си мислила и да занеса някакви лакомства за мъниците по Коледа, а тържеството е добър повод за това. Вие каква мислите по този въпрос? Разбира се, първо ще питаме и персонала.

Very Happy

Само за информация, в детските градини е забранено да се внасят храни отвън, изключение правят тортите за рожденните дни, но само ако са със сертификат от производителя. Това е изискване от РИОКОЗ. Така че наистина трябва да се пита персонала за такова нещо, аз съм "за" да им купим лакомства, но не знам дали ще разрешат.

Този пост ще го сложа и във темата " Подаръци от Дядо Мраз/Дядо Коледа", за имаме мненията по темата на едно място.
ivecheva

Брой мнения : 15

Здравейте и от мен Лили - майката на Боби

Писане  Lilia Rabashka on Сря Ное 18, 2009 11:50 pm

Реализацията на този форум е страхотна идея - Ели поздравления, супер е ! Смятам, че ще е много полезен. Аз нямам много време да пиша, но при първа възможност ще го правя. Дъщеричката ми Наталия сега прохожда и съм съсредоточена в нея. Много ви се радвам и съм ви благодарна за полезната информация, която давате.
Относно коледното тържество съм много ентусиазирана. Лично аз съм за варианта с еднаквите играчки, но ако родителския съвет реши обратното ще съм с вас. Важното е децата ни да са радостни, щастливи и доволни. Аз лично съм си мислила и да занеса някакви лакомства за мъниците по Коледа, а тържеството е добър повод за това. Вие каква мислите по този въпрос? Разбира се, първо ще питаме и персонала.

За сега ви казвам чао

Много поздрави на всички родители Very Happy

Lilia Rabashka

Здравейте и от мен :)

Писане  mimibad83 on Пет Ное 13, 2009 8:23 pm

Здравейте, аз съм Мария майката на Антония Very Happy
много се радвам че Ели направи този форум за да можем всички да се опознаем и да си споделяме всякакви идеи Very Happy пък и освен това форумите са едно приятно развлечение cheers
поздрави на всички родители flower
mimibad83

Брой мнения : 26
Местожителство : Sofia

Вижте профила на потребителя http://bilandimabgfc.heavenforum.com/

Писане  Jenia maika na Yoana on Пет Ное 13, 2009 4:03 pm

Преименувано е Ели, или аз нещо да не гледам където трябва Question
Jenia maika na Yoana

Вижте профила на потребителя http://www.dobritesasedi.bg

Писане  Elena maika na Tony G on Пет Ное 13, 2009 3:43 pm

Хм, не е много ок - не успявам да прекръстя форума...но ще стане...тези дни :-) Весел уикенд на всички, много слънце и разходки: Very Happy
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  Jenia maika na Yoana on Пет Ное 13, 2009 3:35 pm

Голяма активност, много ви се радвам.
Ели стига пробва всичко е ОК geek
Jenia maika na Yoana