АПЧИХ-НАЗДРАВЕ

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: АПЧИХ-НАЗДРАВЕ

Писане  Eva Stancheva-Blagoeva on Пон Фев 22, 2010 10:33 am

По повод написаното от Надя, да споделя малкото опит от наша страна. Всъщност, Калина въобще не е боледувала, преди да тръгне на ясла. Най-сериозното ни изпитание беше към средата на декември, преди Коледните празници, когато, поне по мои наблюдения, доста деца се разболяха. Беше вирус - с температура, кашлица и мнооого сополи. Тогава за първи път беше на антибиотик, не е един, а и втори, защото "нещото" беше упорито. Оттогава нашият педиатър й предписа да взима всеки ден "Киндер фит" - витамини на сироп и Инфлуцид. Въпросният Инфлуцид продължава да го взима два пъти на ден профилактично, това са малки хапченца, които и разтварям във вода. Не зная дали е от него, но имам чувстово, че каквото и да "прихване" оттогава, доста по-бързо се възстановява и протича с много по-леки симптоми. Не обичам да давам съвети, всяка мама трябва сама да преценява, затова просто споделям опит. Предполагам знаете, но за всеки случай, пускам и линк на сайта, в който обикновено се информирам за различни лекарства http://www.framar.bg.

Eva Stancheva-Blagoeva

Брой мнения : 4

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Вирусче

Писане  Nadia Bojilova on Чет Фев 18, 2010 2:03 pm

Сега да си дойдем на думата, Алекс от седмица е с висока температура , хрема и кашлица. Водихме го три пъти вече на лекар и всички са на мнение , че е някакъв вирус. До вчера вдигаше много висока температура 39,7 и тъкмо я свали с Панадол или Нурофен и пак започва да вдига.
Знаете ли дали има други дечица от градината със същите симптоми?
И друго исках да ви попитам- дали давате на децата си някакви имуностимуланти, защото много често ми боледува това детенце и трябва да измисля нещо. Чувала съм добри отзиви за Саменто, цитросепт/екстрект от семена на грейпфрут/ , ехинацея на капки, но досега съм давала само цитросепт и няма ефект

Nadia Bojilova

Брой мнения : 2
Местожителство : София

Конюктивит

Писане  Elena maika na Tony G on Пон Яну 25, 2010 11:13 am

А пък ние сме с конюктивит.... и от днес не сме на градина....започна с леки гурелчета по миглите през уикенда, но още не беше ясно дали е конюктивит, но днес вече се зачервиха и подуха малко очичките, така че вече е ясно... Педиатърката ни каза да си капем Тобрекс..
Elena maika na Tony G
Admin

Брой мнения : 66

Вижте профила на потребителя http://gradinakalina.forumr.net

За разстройството

Писане  ivecheva on Сря Яну 13, 2010 2:32 pm

Привет на всички! Пиша тозио пост относно зачестилите прояви на разстройство и повръщане (с вариации), появили се в нашата група, тъй като и ние изпатихме и мисля, че е редно да споделя опит. Симптомите са причинени от вирус, така че никой не е застрахован. Педиатърката ме успокои, че не повтаряло ако обаче се спазва строга, ама наистина строга диета. При поява на растройство аз първо пробвам да го спра с Ентерол - прахче, което се разтваря в малко вода и ако след един ден няма ефект - давам детска доза (40гр.) ампула Гентамицин през устата. Обикновено в аптечната мрежа няма детски дози, затова вземам такава за възрастни (80гр.) и давам половината. Дава се орално, еднократно. Гентамицин-ът не се резорбира през червата и не преминава в кръвта. Изхвърля се с урината. Целта му е минавайки през червата, тъй като е антибиотик, да убие гадните бабалюги, причиняващи разстройството. Ако не помогне, не се дава втори път, няма смисъл. При нас винаги е помагало, давала съм го поне 3 пъти. Резулататът е, че акото се сгъстява, не става съвсем нормално, но доста по-гъсто от преди и след това продължавам с прахчетата Ентерол - обикновено сутрин и вечер. При тежко разстройство Гентамицинът е особено ефективен, аз съм благодарна на аптекарката, която ми го препоръча, консултирах се с педито и тя каза да го дам и оттогава винаги го давам при нужда.
ivecheva

Брой мнения : 15

относно ваксините

Писане  ivecheva on Сря Дек 23, 2009 4:03 pm

Аз съм твърдо "против" незадължителните ваксини. От личен опит съм се убедила, че най-добрата защита е профилактиката с природни продукти. Не че моите деца не боледуват, боледуват, разбира се, но да чукам на дърво сравнително бързо им минава. За съжаление до този извод стигнах по пътя на опита и грешките. Експерименталният образец беше дъщеря ми, която е в момента на 5 години и за която съм спазвала всички препоръки на конвенционалните лекари и съм я блъскала с какви ли не лекарства и ваксини. Тя много боледуваше. Със сина ми обаче, който сега е в яслата, прилагам природни укрепващи методи и съм много по-доволна. Ако детето е болнаво и не хване стрептококи от яслата, със сигурност ще хване нещо друго. Затова е много по-важно да има добър имунитет (за възрастта си) и здрав организъм. Това с ваксина не се постига. С болка обаче съзнавам, че моето изказване няма да се приеме сериозно от по-неопитните майки и обикновено човек достига до тези изводи когато е късно. Както казах и с мен беше така. Вторите деца имат по-добър късмет Smile
ivecheva

Писане  Теодора Георгиева on Сря Дек 16, 2009 3:30 pm

Здравейте и от мен,
Нора ходи на ясли цели 2 седмици Smile преди да се разболее. За мое щастие вирусът не беше от най-тежките, с които съм се сблъскавала до сега и за 4-5 дни мина. За сега не я пускам в яслата, защото искам да й сложа една ваксина по препоръка на нашия педиатър. Ваксината се казва Преванар и е срещу най-срещаните видове стрептококи, който върлуват в детските градини и са пречинители на течащия нос и лошата кашлица. Според нашия лекар, тази ваксина той я препоръчва на всички децата ходещи на ясла и са по-малки 2 години, резултата бил осезаем (значително по-рядко боледуват).
Другия аналог на тази ваксина е Пнеумо 23 тя е за деца над 2 година. Последната съм я слага на времето на сима ми, който в момента е на 3 години и резултата беше невероятен. За съжаление тя е доста тежка ваксина и някой деца трудно я приемат (както беше при нас), но въпреки всичко и нея ще сложа на Нора когата стане на 2г. Аз лично съм много доволна.
Така че питайте вашите педиатри, може на децата да има се отразят добре.
Бързо оздравяване на всички Smile

Теодора Георгиева

Брой мнения : 2

Писане  mimibad83 on Пон Дек 14, 2009 7:35 pm

Здравйте всички Smile ние пак сме болни...днес си правихме кръвна картина, защото 2 дена имахме висока температура, но слава богу резултатите са добри cheers та си оставаме само на сиропа за кашлица bounce надявам се тази седмица да премине тая кашлица, та да не пропуснем дядо Коледа geek Поздрави на всички flower
mimibad83

Брой мнения : 26
Местожителство : Sofia

Вижте профила на потребителя http://bilandimabgfc.heavenforum.com/

Писане  Elena maika na Tony G on Пон Дек 14, 2009 10:49 am

И аз нещо не съм много хепи тези дни - Тони е с ларингит от петък вечер... течащ нос, дълбока кашлица, без температура... три дни ни дадоха - от днес до сряда, ама едва ли ще го пусна в четвъртък и петък... после пак ни предстои цялата процедура на адаптация с реването и взимането на обяд...не съм обърнала внимание за прозореца - дали се оставя отворен, както пише Мими - но още си спомням, че аз самата навремето системно се разболявах в градината поради широко отворени прозорци...интересно дали имат двуосев механизъм, защото ние вкъщи почти постоянно сме на отворен прозорец, но той е двуосев и не духа пряко... ясно, че ако отвориш прозореца да духа фронтално, ефектът ще е незабавен... особено както преотопляват... за начало ще ги снабдя с термометър за стайна температура, ако си нямат, и дано не ми се наложи да търся как да им преработвам дограмите... че вече много ще ми дойде... пишете, ако някой знае как точно стоят нещата с отворените прозорци...
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  mimibad83 on Вто Дек 08, 2009 6:26 pm

Весeла- майка на Елора написа:Здравейте,

Ние изкарахме три дни в яслата и вече сме болни.
Има ли и други новоразболяли се?
Оуу лошо Neutral абе ние за сега ходим, ама....кой знае до кога Rolling Eyes
mimibad83

Писане  Весeла- майка на Елора on Нед Дек 06, 2009 12:05 pm

Здравейте,

Ние изкарахме три дни в яслата и вече сме болни.
Има ли и други новоразболяли се?
Весeла- майка на Елора

Брой мнения : 9

ИНФО ЗА ПЕДИАТЪР, ПРАВЕЩ ДОМАШНИ ПОСЕЩЕНИЯ

Писане  Elena maika na Tony G on Сря Дек 02, 2009 8:39 pm

Женя, една от майките ме питаше дали познавам педиатър, който прави домашни посещения и аз си спомних, че ти познаваш. Би ли дала повече инфо, включително и с телефон ? (Няма да се брои за реклама, а за колегиално информиране...)
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  Elena maika na Tony G on Чет Ное 26, 2009 12:33 pm

Здравей, Поли, радвам се, че се присъедини към нас и наистина съжалявам да чуя, че Сашко така дълго боледува Sad Само за инфо: Тони беше болен от същото (само че вместо бронхеолит ни казаха вирусен бронхит, но то май е същото или подобно...). Вече от месец и половина не сме били на градина и няма да ходим още десетина дена. Разболяхме се, оздравяхме, повторихме...После ще видим - надявам се да търгне на градина, всичко да бъде наред и да бъде там за Коледните мероприятия (за които ще информирам всички по-късно днес). Иншалла, както казват арабите...
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  pollyy on Чет Ное 26, 2009 11:30 am

Здравейте и от мен.Сашко е болен от 2 месеца вече.Последно направи бронхиолит и бяхме в болница за 1 седмица Sad .Тази година ще пропуснем яслата

pollyy

Брой мнения : 3

Писане  mimibad83 on Пон Ное 23, 2009 3:37 pm

Разбира се че мога Smile педиатъра ми се каза д-р Любомир Субев. Кабинета му е на ул. ''Иван-Асен'' 52 ( не съм сигурна за номера ). Прави и домашни посещения при нужда ( ама бая скъпо взими Laughing ) иначе прегледа е 20 лв на кабинет. Много е внимателен и сестрите при него са много добри. Кабинета му е мъничък и винаги има доста хора, но...
Ако искате мога да ви дам и номерата на телефоните му ако ви интересува Wink
mimibad83

Писане  Elena maika na Tony G on Пон Ное 23, 2009 2:19 pm

и аз искам да знам за педиатъра, че на мен пък все ми изписват двойна доза антибиотик... и в аптеката падат по гръб...
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  ivecheva on Пон Ное 23, 2009 2:15 pm

mimibad83 написа:
Аз за това съм доволна от моя педиатър, вярно че взима по 20 лв. на всеки преглед но пък Ради ми е на 3 години вече и никога не е пил антибиотик, а Тони само веднъж като беше на 6 месеца и то защото 2 месеца не й минаваше с нищо и накрая пихме някакъв...не помня вече какъв. Много са вредни да му са не види Neutral аз гледам да ги избягвам на всяка цена, че.....незнам silent

Може ли да напишете кой е вашият педиатър че аз все не мога да случа на лекари, които да избягват антибиотиците Smile
ivecheva

Писане  mimibad83 on Пон Ное 23, 2009 1:07 pm

И ние в началото бяхме така, баткото 3 дена с темперарура 39 градуса после премина и сега само кашля. Добре че Тони не ми прави и тя температура, ама пък си кашля...рядко кашля но е една дрезгава....ужас вече!!! Тия сестри много леко ще минат тая година! Ще си гледат по 2-3 дечица и пак ще се оплакват scratch
А защо му даваш антибиотик за грип??? Той е само за инфекции....
Аз за това съм доволна от моя педиатър, вярно че взима по 20 лв. на всеки преглед но пък Ради ми е на 3 години вече и никога не е пил антибиотик, а Тони само веднъж като беше на 6 месеца и то защото 2 месеца не й минаваше с нищо и накрая пихме някакъв...не помня вече какъв. Много са вредни да му са не види Neutral аз гледам да ги избягвам на всяка цена, че.....незнам silent
mimibad83

Писане  Elena maika na Tony G on Пон Ное 23, 2009 12:21 pm

Аман от гози грип!! Искам да се изолирам с малкия в провинцията , в къща с камина и минерален басейн!!! (ама нямам къща с камина, нито басейн и отпуска...) От едни месец не сме ходили на градина - първите две седмици бяхме болни, на антибиотик, после беше седмицата с грипната епидемия, после го подържахме още една седмица за всеки случай. Беше кристал - нито сополче, нито кашлица, до...събота вечер, когато ми вдигна над 39 градуса по нощите!!! Така че сега пак сме на антибиотик Sad и още две седмици няма да се явяваме...
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  mimibad83 on Пет Ное 13, 2009 8:30 pm

Elena maika na Tony G написа:Първо, виновна е изцяло тя - нали именно нейната поличка с размер на носна кърпичка Ви връща все на мислите за течащото носле... Второ, смятам, че можете да оставите колежката да си говори спокойно по мобилния, тъй като тук ще намерите много повече истинска съпричастност по темата....
ахаххах да права си ''тъй като тук ще намерите много повече истинска съпричастност по темата....''' Laughing Laughing Laughing
mimibad83

АПЧИХ-НАЗДРАВЕ

Писане  Elena maika na Tony G on Чет Ное 12, 2009 4:22 pm

Първо, виновна е изцяло тя - нали именно нейната поличка с размер на носна кърпичка Ви връща все на мислите за течащото носле... Второ, смятам, че можете да оставите колежката да си говори спокойно по мобилния, тъй като тук ще намерите много повече истинска съпричастност по темата....
Elena maika na Tony G
Admin

АПЧИХ-НАЗДРАВЕ

Писане  Elena maika na Tony G on Чет Ное 12, 2009 4:20 pm

Безплодни остават усилията Ви, в качеството на заместител на светския разговор в кафе-паузите и обедните почивки, да привлечете вниманието на 45-килограмовата Ви колежка с токчета като Айфеловата кула и поличка като носна кърпичка, която няма деца, без страх от настинка превзема ресторантите и нощните барове и намира време за спа и безкрайни разговори по мобилния, върху темата за течащото носле на Вашето детенце, която вие се стремите подробно да й изложите, а тя все Ви прекъсва?
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics