АНКЕТА "КОЛЕДНО ПАРТИ В ДЕТСКАТА ГРАДИНА"

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Go down

Какво да направим за Коледа в градината?

0% 0% 
[ 0 ]
100% 100% 
[ 11 ]

Общо гласове : 11

Re: АНКЕТА "КОЛЕДНО ПАРТИ В ДЕТСКАТА ГРАДИНА"

Писане  mimibad83 on Пон Яну 04, 2010 3:23 pm

Честита Нова Година и от мен rendeer
Много ти благодаря, Ели за изчерпателния отговор sunny
Първо да кажа,че подаръчетата много ни хареаха...много са сладки тия куклички Smile
Подаръците на всички деца в детската градина бяха раздадени така...в смисъл бяха останали неотворени и то с цел да не се изгубят а да може всички деца да си ги вземат в къщи и да им се радват на спокойствие без да се дърпат едно друго Smile
За подаръците на персонала....направо мога да ви кажа едно голямо БРАВО !!!
Много хубаво сте го измислили всичко, дано са останали доволни и те Smile
Дано се грижат по-добре за децата Smile а нашите дечица да боледуват по-малко от сега нататък Smile
Поздрави на всички
mimibad83

Брой мнения : 26
Местожителство : Sofia

Вижте профила на потребителя http://bilandimabgfc.heavenforum.com/

Върнете се в началото Go down

КАК ПРОТЕЧЕ КОЛЕДНОТО ПАРТИ

Писане  Elena maika na Tony G on Пон Яну 04, 2010 11:33 am

Здравейте и Честита Нова Година! Да е спорна и успешна!

Бих искала да благодаря на всички вас за това, че направихте възможна коледната организация чрез вашата подкрепа и участие и да ви информирам как протече самото коледо парти, както и за съпътстващите го дейности:

На 23-ти декември към 10 часа Дядо Коледа, в лицето на Женя от кухненския блок (тъй като бай Боби от поддръжката е трайно болен, за съжаление) повесели дечицата, които хапнаха и торта с коледни мотиви, организирана от Женя Йолова, похвалена от сестрите и харесана от дечицата:-) Подаръчетата, организирани от нас, им бяха раздадени неотворени, очевидно по някакви практически съображения и бяха оставени на шкафчетата на присъствалите деца, заедено с почерпка от общината във вид на сокчета и вафлички. На партито присъстваха осем деца, които бяха фотографирани с Дядо Коледа групово и поотделно, срещу 2 лв на снимка, която организация се осигурява от детската градина.
От друга страна, ние с Женя Йолова и респективните ни съпрузи се явихме сутринта и раздадохме коледните подаръци на персонала, придружени с поздравителни картички от името на колектива от родители на дечицата от 1-ва яслена група, както следва:
- За сестрите - големи бонбони "Мерси", бутилка марково вино и коледни сувенирчета (парцален Дядо Коледа, който се окачва на бутилката, комплект златни свещички, коледна звезда и играчка за елха - шишарка за окачване) в арт опаковка;
- За двете лелички (леля Вили, която познавате всички и Люба от кухненския блок, която работи и като леличка на половин ден към нашата ясла) - също по голяма кутия бонбони "Мерси", бутилка вино и коледни сувенири в подаръчни пликчета.
- За директорката - бутилка "Мартини" и малки бонбони "Мерси" в арт опаковка с коледна декорация;
- За старшите сестри - по едни малки бонбони "Мерси" с коледен магнит;
- За останалия "общ" персонал: бутилка ракия обикновена за чичо Хари (охрана) и за Дядо Коледа с коледен сувенир - магнит за хладилник;
- За съвкупната аминистрация - голяма кутия бонбони "Мерси", връчена на музикалната госпожа със заръка да почерпи останалата администрация и санитарките;
- За кухненския блок - кутия бонбони "Тофифи".
От общите събрани за Коледа средства бяха закупени бонбоните и вината, както беше предвидено, а сувенирите, играчките и арт опаковките са от лични съфинансирания.

По този начин можем да считаме, че в качеството си на колектив от родители сме се представили подобаващо за случая и сме направили необходимото, за да отбележим празника, а също и първата си година в детската градина и да изразим уважението си към персонала, за което още веднъж ви благодаря.

Също така се надявам, че подаръците на дечицата са ви харесали - както на вас, така и на тях - и се извинявам на момченцата, се подаръците им са по-малки по размер от тези на момиченцата, но такива са възможностите на предлаганите на пазара артикули, пък и могат да си правят влакчета... Моля тези, чиито подаръчета още са в яслата, ако има такива, да предвидят да минат и да си ги вземат, за да не стоят там след края на празниците.

Желая ви успешна година и много радост,
Елена Попова

Последната промяна е направена от Elena maika na Tony G на Пон Яну 04, 2010 9:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Elena maika na Tony G
Admin

Брой мнения : 66
Местожителство : София

Вижте профила на потребителя http://gradinakalina.forumr.net

Писане  Eva Stancheva-Blagoeva on Пон Яну 04, 2010 11:21 am

Честита Нова Година!

От все сърце пожелаваме много здраве и любов във вашите семейства!
На дечковците - усмивки, слънчеви дни и безброй нови радостни открития и преживявания.

Нека Новата е по-добра, по-успешна и изпълнена с вълнуващи мигове!

Калина, мама Ева и татко Асен

Eva Stancheva-Blagoeva

Брой мнения : 4

Вижте профила на потребителя

Писане  Elena maika na Tony G on Вто Дек 22, 2009 3:25 pm

Велеси празници на всички, подаръците на тези, които не бяха на партито, са по шкафчетата им:-) Ще пиша как е минало и какво-що утре най-вероятно - сега бързам да зема малкия от градина:-)
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  mimibad83 on Пет Дек 18, 2009 3:50 pm

Благодаря за уведомлението, Ели Smile аз се надявам да сме на детска... Wink
mimibad83

Писане  pollyy on Пет Дек 18, 2009 3:40 pm

здравей Елена,Сашко със сигурност няма да е на партито.Аз и пари не съм давала.Той въобще няма да ходи 1-ва ясла

pollyy

Брой мнения : 3

КОЛЕДНОТО ПАРТИ - НА 22 ДЕК. КОЙ СИ ИСКА ПОДАРЪЧЕТАТА ПРЕДИ ТОВА?

Писане  Elena maika na Tony G on Пет Дек 18, 2009 2:46 pm

Уважаеми родители,
Вчера в яслата е била поставена бележка за уведомление, че коледното парти ще се състои на 22 декември. Като благодаря на всички за участието в Коледната инициатива, моля тези, които знаят, че няма да са на градина на 22 декември, да ме уведомят за това до края на уикенда по мейла или на тел. 0889-51-45-31, за да мога да оставя подаръците на дечицата върху шкафчетата им и съответно вие да имате възможност им ги поднесете за Коледа, ако минете да си ги вземете преди това от градината.
Поздрави и весели празници,
Елена Попова

Последната промяна е направена от Elena maika na Tony G на Нед Дек 20, 2009 10:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  mimibad83 on Съб Дек 12, 2009 11:07 am

Да Ели съгласна съм за децата, така е! Просто не се бях замислилаSmile Аз за 23-ти незнам още защото пак сме болни Evil or Very Mad направо ми писна вече scratch но мисля че до тогава ще се оправим. Тази седмица може и да не ходим но за празника...дано всичко е наред Smile
mimibad83

Писане  Весeла- майка на Елора on Чет Дек 10, 2009 11:37 am

Здравейте!

Нас не ни бройте за Барбароните.
Иска ми се да се запозная с всички ви, но ще изчакам да се роди бебчо и след това ще ви видя.
Весeла- майка на Елора

Брой мнения : 9

Писане  Elena maika na Tony G on Сря Дек 09, 2009 1:25 pm

Мими, вие ходите постоянно на градина и сте се адаптирали - тоест, дори да отсъствате една или две седмици, после, когато тръгнете пак, малката няма да прекара една седмица в сълзи и сополки, докато се адаптира. Става въпрос за следното: сестрите смятат, че ако дечицата, които са идвали само два-три дена и после са били спрени от градина, дойдат само за коледното парти, то те отначало ще плачат, ще трябва да се успокояват, както става с почти всички новопостъпили, така че въпросното парти няма да може да протече по добър начин. Например, моят Тони, който се разболя тъкмо като се беше адаптирал към градината и после си беше вкъщи месец и половина, като тръгна в понеделник, орева градината и е плакал от 8.30 до 12.30 ч. без прекъсване - млъкнал е само за 5 минути, докато хапне...дори са го изкарали навън с едната сестра, за да не разреве останалите и там е стоял до взимането му... Във вторник е било по-добре - плакал е само един час и после се е заиграл с играчките, а днес беше още по-добре - само измяука два-три пъти и се поуспокои...
Та става въпрос как ще се организираме с тези, който няма да дойдат на 23-ти - дали ще са болни, дали ще пътуват, дали защото не са се адаптирали достатъчно - няма значение причината - за да им дам подаръците. Единият вариант е просто да им ги дам, като се видим в градината или да се уговорим специално, ако не идват, а другият вариант е да си фиксираме ден и час и да се видим в Барбароните за около час, където ние ще си побъбрим, а аниматорките ще гледат децата и после ще им връчим подаръците:-) Така че чакам предложения по въпроса:-)
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  mimibad83 on Вто Дек 08, 2009 6:18 pm

Аз не мога да кажа от сега дали ще присъстваме на 23-ти защото има още доста време до тогава...знам пак какъв грип ще довее вятъра Evil or Very Mad но се надявам естествено да сме там. Аз не разбрах много за какво събиране в ''Барбарони'' става въпрос? Може ли малко разяснение пак Neutral а и какъв е проблема за тия деца дето са отсъствали повече време???
Поздрави за сега flower
mimibad83

Писане  Весeла- майка на Елора on Пон Дек 07, 2009 10:08 pm

Ние няма да присъстваме на 23.12
Ще дам паричките на Деяна да ви ги предаде, пък за подаръка ще видим.
Много съжалявам, че се разболя Лори и няма да можем да присъстваме известно време.
Весeла- майка на Елора

КОЛЕДНОТО ПАРТИ ЩЕ БЪДЕ НА 23.12

Писане  Elena maika na Tony G on Пон Дек 07, 2009 5:07 pm

От утре сестрите ще съобщават, че партито ще бъде на 23 декември (но не разбрах дали остава варианта да е в 10 сутринта, това ще питаме допълнително...). За съжаление обаче те считат, че тези деца, които са посещавали само по 2-3 дена общо и после не са ходили повече на градина, не са се адаптирали достатъчно, за да присъстват безпроблемно... в тази група попадат 3-4 деца, доколкото ми е известно...Затова догодина можем си го направим в "Барбарони" и при съвсем различна организация, за да няма такива пречки... Подаръците при всички случаи ще ви ги раздам, само ми се ще да знам кой със сигурност отсега знае, че няма да дойде на 23-ти, за да предвидим някаква организация и за това.....

Лили, мерси много за всичко, което правиш, и за вниманието, което обръщаш на тази организация - мисля, че вече си имат всичко необходимо... просто елате на партито - вие сте от редовно посещаващите, така че няма риск да разревете останалите confused , пък ще видим... както казах, ако мога, ще осигуря и снимки и видео от партито... santa santa

Ама аз сериозно се замислих - ако искат тези, които няма да могат да присъстват, да си спретнем едно алтернативно парти в "Барбарони" - там беше 2-3 лева на час таксата за децата, ние ще изпием по кафенце и ще си побъбрим, децата ще ги позабавляват аниматорките, а някой от нас с шапка на Дядо Коледа ще им връчи подаръците santa santa santa rendeer rendeer santa
Elena maika na Tony G
Admin

коледен връх

Писане  Lilia Rabashka on Пон Дек 07, 2009 4:32 pm

Привет отново
утре сутрин ще дам на мъжа ми да занесе върха за елхата. Има ли още неща, с които мога да бъда полезна?

Поздрави
Лили

Lilia Rabashka

Коледен връх за елха

Писане  Elena maika na Tony G on Пон Дек 07, 2009 4:17 pm

Здравей, Лили, ние с Женя искахме онзи ден да купим връх за елха - бяхме в Метро- но там бяха малко скъпички, по 7-8 лева, затова не сме взели...така че, ако ти имаш два и занесеш единия, това ще бъде супер :-) По мое знание, няма връх (ако някой вече е занесъл, моля да ни каже...). Засега има коледна елха, има брада и перука за Дядо Коледа, има лампички с гирлянди (за елха, не за прозорец) и има постери двустранни големи за прозорци с шейната на Дядо Коледа и с елха...отделно, играчки и гилянди, занесени от родителите...
Elena maika na Tony G
Admin

Лили - майката на Боби

Писане  Lilia Rabashka on Пон Дек 07, 2009 4:02 pm

Момичета здравейте

искам да ви попитам дали някой от вас е занесъл коледен връх за елха? Оказа се, че ние имаме два и ако при децата няма ще занеса единият.
Играчките, които сте взели са страхотни харесват ми и най-вече факта, че няма какво да се глътне. Надявам се дечурлигата да си изкарат наистина добре и всичко да мине гладко и без проблеми.

Поздрави
Лили

Lilia Rabashka

ПРЕМЕСТИХ МНЕНИЯТА ЗА ГРИЖИТЕ В ТЕМА "ГРИЖИ ЗА ДЕЧИЦАТА"

Писане  Elena maika na Tony G on Съб Дек 05, 2009 12:37 pm

И какво сега значи този коментар "ние какво парти сме си представяли че ще има".... ??? Да не искат да доведем Ивана да им попее? (въпреки, че това може да не е лоша идея - поне деколтето й със сигурност ще предизвика внимание - моят хубостник например май още помни кърмаческия си период и проявява жив интерес към всички женски деколтета ) Laughing
Как въобще може да протече едно парти да 1-2 годишни деца? Идва Дядо Коледа, те го зяпат учудено, той им дава играчките, те ги поглеждат-поглеждат, път ги запокитват на земята... Отделно, мезват по сладкишче и сокче под съпровода на коледни песнички (ако има кой за им ги пусне...) След сладкишите и сокчето, естествено, се наакват Laughing А който му се реве, така или иначе ще си пореве и без съдействието на Дядо Коледа... Което ме навежда на мисълта да се заредя на обяд отпреде с един памперс и кърпички, че ако всички се наакат едновременно, наистина ще трябва да съдействаме за смяната на памперсите... Така че ви каня на "аки-парти" в повивалното... Laughing

Аз предлагам да не ги дразним повече с въпроси за партито, а да си доведем децата, както обикновено, към 8.30 и да си ги вземем в 12. Аз поне така ще направя, а ако преди това не сме били три дена на градина, си взимам една контактна бележка от педиатъра и пак го водя (знам, че и други майки ще постъпят така). Ако нещо пак се обърка -имам си коледна шапка и ще си ви връча подаръците отделно:-) Догодина, живот и здраве, ще предвидим някаква друга, по-лесна и безпроблемна организация... Shocked Shocked
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  mimibad83 on Пет Дек 04, 2009 2:11 pm

Много хубава идея, Ели cheers дори и само снимки да се направят мисля че ще е добре sunny стига да има кой да ги направи geek
mimibad83

Писане  Весeла- майка на Елора on Пет Дек 04, 2009 1:51 pm

Пишете ни и нас за Коледното Парти Very Happy
В понеделник ще дам пари. Само кажете в колко часа. Ние водим Лори кам 8.00 ч.
Ща дам и за детето и за сестрите.

За пляскането съм далеч от мисълта, че ги пребиват и ми е ясно, че не е лесно да се оправяш с толкова деца на куп. Просто ми беше любопитно дали имате впечатление. А иначе съм сигурна, че Лори не ме лъже, защото много добре ми напомня когато аз я плясна за какво точно и къде съм я ударила.
Весeла- майка на Елора

Писане  Elena maika na Tony G on Пет Дек 04, 2009 1:03 pm

Мисля, че Мими е напълно права по въпроса за предполагаемото пляскане...

И за организацията си права, Мими: едно лице от персонала ти казва нещо, ти отиваш, питаш друго лице за същото, а то ти отговаря: "Ама моля ви се, кой ви каза такова нещо?" И става тя една... Така че, от притеснение информацията да не се превърне в дезинформация, пак ви казвам - засега всяка новина е предпоследна... Затова ще почакаме да се изкажат официално...

Аз имам и друго горещо желание - искам да снимаме партито на видео и да направим фотоси, а после да драсна по един диск на всеки... но то обаче зависи от това дали ще ни ПОЗВОЛЯТ И РАЗРЕШАТ... така че засега не хранете големи надежди, ако стане -стане... а и още не е говорено с тях ......плюс това, дори да нямат нищо против, и имайки предвид, че родители няма да се допускат, тряба да измисля кого да хвана - страшите сестри ли, кого ли - то ще трябва един "фотограф" и един "видеооператор"... пък и аз камера нямам - имам фотоапарат и мобилния ми прави хубави видеозаписи, но все пак не чак толкова хубави, като нормална камера... ще видим...
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  mimibad83 on Пет Дек 04, 2009 12:30 pm

Леле пък тия хора толкова не могат да се организарат за едно коледнои парти!!!
По повод плескането по ръцете, може и да има такова нещо но не си представяйте че ги пребиват или е чак толкова силно плескане!!! Все пак наясно са че ако някой родител разбере че детето му е бито , какво ще им се случи Evil or Very Mad Предполагам че децата пипат където не трябва и те ги плескат за не пипат или да не си бъркат в устата....а и нали знаете че децата много преувеличават! Аз винаги съм си мислела и съм твърдяла че децата не лъжат, докато не родих собствени! И сега се уверих че не е точно така! Много си измислят и доста преувеличат по някога. Естествено, че няма как да сме сигурни, но не си вкарвайте излишни филми в главата Exclamation
mimibad83

Писане  Elena maika na Tony G on Пет Дек 04, 2009 11:37 am

Както казвам в един преден пост, всяка информация е предпоследна... първо ни казаха - около 10-ти, после - на 23-ти...предлагам да не ги натискаме и да чакаме да си ни съобщят официално, че иначе много ще се сърдят, ако всеки им каже: "Ама на мен ми казаха, че...." Ще стане на въпрос кой на кого какво е казал и ще стане мяу...

Моят Тони не говори, така че не ми е е оплакал някой да го пляска. На родителската среща на 23.09. ни бе съобщено, че според вътрешния правилник е забранено да с удрят децата (вътрешният правилник виси на вратата, където може да бъде прочетен и няма да бъде качен във форума). Друг е въпросът, че моят Тони и аз се е случвало да го плесна по дупето или по ръката - като ми изкара акъла, когато се качи на пианото, на гърба на канапето или като започне да отваря чекмеджетата и да се катери по тях, като включи фурната и по други такива поводи...

За партито и парите: ако мислиш детето да присъства, подаръкът му струва 2.50 и е добре да ми кажеш сега, защото ще ги купуваме в събота (ако нещо се случи и не дойде, ще си му дадем подаръка после). Ако искаш да се включиш в коледните изненади за персонала, то участието е в размер на 6.50 и е напълно, ама изцяло по желание. Към настоящия момент са се включили всички родители с изключение на две деца, които са болни и са от по-малките - ходили са по два дни само и няма да са на партито, нито са ползвали в достатъчна степен грижите на персонала, че да се включат, и едно, с което още не сме успели да се свържем и да го попитаме иска ли да участва.

На 11 декември по-големите дечица ще изнасят някакви представления, но яслените групи, доколкото ми е известно, наистина няма да участват тази година, тъй като са твърде малки.
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  peteto on Пет Дек 04, 2009 11:23 am

Elena maika na Tony G написа:По последно инфо от днес, партито ще се състои на 23 декември от 10.00 ч. (стига да не е предпоследно инфо...)

А пък детската градина ще чества рожден ден - годишнина от откриването си - на 11 декември.

ЕЕЕЕ!Много далече е това 23.12, кой го измисли незнам ама...това е.

А за 11 декември ? Нашите дребосъци каква роля имат?Никаква сигурно ?

А по повод питането на майката и аз имам съмнения за пласкане на децата.
peteto

Брой мнения : 6

Писане  Весeла- майка на Елора on Пет Дек 04, 2009 9:02 am

Здравейте,

Искам да питам ако Коледното тържество е на 23.12, за тези като нас, адаптиращите се, кога ще е последният срок за събиране на парите?

И още нещо - знаете ли дали сестрите подпляскват децата? Вчера Лори се оплака на 2 пъти, първо на мен и после на баба си, че лелята я пляснала по ръката.
Весeла- майка на Елора

ПАРТИТО ЩЕ СЕ СЪСТОИ НА 23.12. ОТ 10.00 Ч.

Писане  Elena maika na Tony G on Чет Дек 03, 2009 3:34 pm

По последно инфо от днес, партито ще се състои на 23 декември от 10.00 ч. (стига да не е предпоследно инфо...)

А пък детската градина ще чества рожден ден - годишнина от откриването си - на 11 декември.
Elena maika na Tony G
Admin

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото