АНКЕТА "КОЛЕДНО ПАРТИ В ДЕТСКАТА ГРАДИНА"

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Предишната тема Следващата тема Go down

Какво да направим за Коледа в градината?

0% 0% 
[ 0 ]
100% 100% 
[ 11 ]

Общо гласове : 11

Re: АНКЕТА "КОЛЕДНО ПАРТИ В ДЕТСКАТА ГРАДИНА"

Писане  Jenia maika na Yoana on Чет Ное 26, 2009 12:49 pm

Elena maika na Tony G написа:Браво, Женя, и мерси за инициативата и бързата организация!!! (Женя черпи елха за градината). Зарадваха ли се сестрите? Ще имам превид за брадата - ако никой не се обади, че ще донесе, аз ще им купя една от някой магазин за карнавални друхи :-) И мустаци ще потърся :-) А шапка и чувал има ли си, знаеш ли случайно?

Моля Ели, за нас е удоволствие когато можем, с колкото можем да сме полезни - най-важното е дацата да се радват. Сестрита също са доволни Smile
За костюм, каза че си имал Боби, но ще го питам пак в детайли.
Предлагам да се уточним и за другите неща как ще действаме, за да имат време да си украсят сестрите, а и като цяло за подаръчета за децата, персонала и т.н.
Jenia maika na Yoana

Брой мнения : 16

Вижте профила на потребителя http://www.dobritesasedi.bg

Върнете се в началото Go down

Писане  Elena maika na Tony G on Чет Ное 26, 2009 12:27 pm

Браво, Женя, и мерси за инициативата и бързата организация!!! (Женя черпи елха за градината). Зарадваха ли се сестрите? Ще имам превид за брадата - ако никой не се обади, че ще донесе, аз ще им купя една от някой магазин за карнавални друхи :-) И мустаци ще потърся :-) А шапка и чувал има ли си, знаеш ли случайно?
Elena maika na Tony G
Admin

Брой мнения : 66
Местожителство : София

Вижте профила на потребителя http://gradinakalina.forumr.net

Писане  Jenia maika na Yoana on Чет Ное 26, 2009 11:56 am

Да Ви кажа само, че си изпълнихме обещаното за елхата и я оставихме днес на сестите. Този въпрос го смятайте за решен. Боби, който се грижи за поддръжката на градината ще бъде Дядо Коледа, но човека си нямал брада, костюм си имал. Ако някой има възможност да изнамери ще е супер, вероятно и от другите групи може някой да се заеме, не е казано ние да се погрижим....просто ако някой разполага с нещо подходящо може да подсигури при възможност и добра воля Smile
Jenia maika na Yoana

малко уточнение

Писане  ivecheva on Вто Ное 24, 2009 11:06 am

За да не заблудя някого - в по-долен пост бях писала, че "музикалната госпожа" има часове в нашата група, днес питах изрично и ми отговориха, че официални часове няма, изглежда влиза отвреме навреме да им пее.
ivecheva

Брой мнения : 15

Вижте профила на потребителя

Писане  Jenia maika na Yoana on Пон Ное 23, 2009 4:53 pm

Здравейте момичета,

Ние си ходим на ясла сега, но Йоана си мина по реда даже 2 пъти, просто беше по-рано, дано не потретим. Вие се лекувайте и дано да мине вече този грип, какво беше това чудо незнам.
Аз в петък съм говорила с Койнарева по въпроса как ще се отбележат празниците и в нашата групичка. Тя спомена, че е добре да занесем украса - гирлянди, по някоя топка и т.н. Може да помислим и за елха, не мисля че е кой знае какво - аз съм виждала на Метро страхотни по 1 м. - 1.20 м за до 22 лв. например. За подаръци Койнарева каза, че май нямало практика за най-малките и вероятно лакомства да са по-добра идея. Аз по принцип съм за всяка инициатива, особено щом се отнася децата ни да усетят повече празниците - все пак ще им е първата съзнателна Коледа, а и за Йоана мога да кажа, че абсолютно си разбира от подаръци, сладкиши и т.н. Сигурна съм, че с всички е така....предполагам, че ако решим нещо сестрите няма да ни откажат да измислят добър начин да им го поднесат.
За подаръците за сестри и персонал, съм ОК и се надявам повечето родители да се присъединят. Не говорим за някакво изхвърляне, а колкото да уважим хората.
Ако имам ново инфо ще пиша.
Jenia maika na Yoana

Писане  mimibad83 on Пон Ное 23, 2009 1:03 pm

Ох, и ние сме така Ели Sad вече трета седмица кашляме и все няма подобрения!!! То какво ли не давах и няма подобрение....какви са тия вируси незнам!!! Аз пък детската я гледам само през прозореца Laughing Laughing Laughing и като гледам май ше си останем с гледането, скоро няма да се ходи на детска Sad
mimibad83

Брой мнения : 26
Местожителство : Sofia

Вижте профила на потребителя http://bilandimabgfc.heavenforum.com/

Писане  Elena maika na Tony G on Пон Ное 23, 2009 12:06 pm

Тъкмо трябваше днес да тръгнем най-накрая на градина и - хоп! малкият направи температура в събота вечер... май ни повтаря, така че ние ще пропуснем не само тази, но очевидно и другата седмица... аз вече забравих как изглежда детската градина Sad
Иначе за играчките и за Коледата: ще изчакаме малко, тъй като засега идеите на сестрите не са се избистрили...може да има малки играчки за дечицата, може да решат да няма... не се знае... при всички случаи ще има някаква украса (гирлянди, топки и коледни стикери за прозорци), за елхичката също нямат яснота искат ли я, не я ли искат... бонбони за сестрите би трябвало да има при всички слуачи...като се избистрят нещата, ще се информираме взаимно...
Elena maika na Tony G
Admin

За Коледните играчки и ....

Писане  mimibad83 on Нед Ное 22, 2009 8:55 pm

Здравейте и от мен Smile аз сега чувам за играчки и въобще за дядо Коледа защото миналата година когато сина ми беше 2-ра ясла пак при същите сестри ги питах няма ли за има нещо за Коледа те ми отвърнаха че децата били много малки и нищо не разбирали и имало само за по-големите групи. Моята Тони не ходи вече 2-ра седмица на детска и затова сега чувам от вас че въобще ще има нещо за Коледа. Много ще се радвам ако се организира каквото и да е, дали играчки, дали Дядо Коледа....няма значение, важното е да има и децата да се радват. Мисля, че децата не са малки и си разбират вече от подаръци и от всичко, така че това е много добра идея Very Happy Лично моето мнение е, че е по-добре играчките да са еднакви защото представете си какво дърпане и крякане ще настане ако са разлчни. Аз съм с две малки деца и когато при тях има нещо различно, независимо какво е то винаги има дърпане, пищене, квичене.....ужас просто! Аз съм съгласна каквото и да решите Smile Също така и за сестрите ако искате да се купи нещо от моя страна няма проблем. Въпреки че да ви кажа аз миналата година съм им носила на тях постоянно по някакви подаръчета ей така просто на добра воля и се държаха много по-зле с мен от колкото тази година когато не съм им носила нищо! Но, какво да се прави човека е сложно нещо и е трудно да се разбере Laughing Laughing Laughing
Поздрави от мен и пишете ако има нещо ново по темата защото за сега имам информация само от вас. И тази седмица децата ми няма да ходят на детска и ако се реши нещо няма как да знам. Хубав ден от мен geek
mimibad83

Брой мнения : 26
Местожителство : Sofia

Вижте профила на потребителя http://bilandimabgfc.heavenforum.com/

Коледна украса за групата

Писане  ivecheva on Пет Ное 20, 2009 9:27 am

Тази сутрин госпожата от групата на дъщеря ми (3-та група) ми припомни, че с наближаването на Коледа трябва да се помисли и за коледната украса в групите и мисля, че тук е мястото да повдигна този въпрос и за ясленската ни група. Традиционната коледна украса, както знаете, е елхата - за предпочитане изкуствена, нали не искаме да сечем дърветата Smile, а и е по-практично. Играчки за елха предполагам всеки има в изобилие вкъщи, така че ако всяко дете занесе по 2 играчки и една гирлянда, ще стигнат за украса на елхата. Освен това можем да помислим за украса по стените - например снежинки, също може би от картонените дядо Коледовци с шейни, които се продават по книжарниците. Ако някой се сети за друга подходяща украса, да даде предложение. Аз мисля, че най-удачно ще бъде ако се реши на децата да се купуват еднакви подаръци, с парите за подаръци да се съберат по още лев - два за украса - това е моето предложение.

by Elena maika na Tony G on Сря Ное 18, 2009 3:07 pm
Отделно, според мен, е добре да се подари по кутия бонбони и по бутилка нещо на сестрите и леличките, с поздравителна картичка от родителите и прочее...такава анкета обаче мисля да пусна другата седмица, когато се регистрират и останалите родители...

Ако и предложението на Ели за подаръци на сестрите и леличките се приеме, доколкото знам тя е калкулирала подаръци за около 5лв. на дете, то тогава тоталната калкулация ще излезе да се събират по около 9-10лв. на дете за Коледа.

И още нещо - не знам дали чрез този форум ще бъдат обхванати всички родители, така че според мен е добре когато се съберат всички прдложения, да се обобщят и да се пратят и по мейл, така всички ще бъдат информирани. Ако някой е против - има правото да го каже, накрая родителският комитет ще може да обобщи всички мнения и да вземе адекватно решение.
ivecheva

Писане  ivecheva on Чет Ное 19, 2009 11:04 am

Elena maika na Tony G написа:Въобще това, както и малките подаръчета, ще зависи от това дали тържеството ще се проведе в нашата ясла и ще присъстват само нашите деца или ще ги заведат при някоя друга група. Ако ще е в нашата ясла, можем да обсъдим със сестрите лакомствата и подаръчетата, но ако ще е на гости, организацията става малко по-сложна...Мисля, че Ивелина е говорила със сестрите и има малко повече информация по този въпрос.

За яслите Дядо Мраз/Коледа ще ходи по групите, така че вероятно няма да ги събират с другата ясленска група независимо от нашата организация. За градинските групи правят общо тържество във физкултурния салон, където всяка група има подготвена програма - песни, стихотворения и т.н., но ние сме малки за това. За яслата "старецът" ще мине по групите да раздаде подаръци и може би "музикалната" госпожа - преподавателката по музика да изпее някоя коледна песен. Не знам дали знаете, но "музикалната" госпожа има часове в яслата и влиза да им пее песнички не знам колко пъти седмично и на рожденните дни я викат.

Искаш ли да ти сетна права на модератор, тогава ще можеш да правиш всичко, с изключение на оторизирането, което е вързано към моя мейл?
Относно правата за модератор - нямам нищо против, но вероятно наистина софтуера не позволява добавяне на анкета към съществуваща тема, така че както си направила Ели - да отвориш нова тема и да преместиш мненията там - си е ОК, ти се справяш много добре.
ivecheva

Писане  Elena maika na Tony G on Чет Ное 19, 2009 10:02 am

Поздрави и целувки на малката Наталия, кояго сега прохожда и мерси на мама Лили, че при това положение намира време и за нас:-) Аз по принцип съм за лакомствата, стига наистина, както казва Ивелина, персоналът да няма нищо против. Въобще това, както и малките подаръчета, ще зависи от това дали тържеството ще се проведе в нашата ясла и ще присъстват само нашите деца или ще ги заведат при някоя друга група. Ако ще е в нашата ясла, можем да обсъдим със сестрите лакомствата и подаръчетата, но ако ще е на гости, организацията става малко по-сложна...Мисля, че Ивелина е говорила със сестрите и има малко повече информация по този въпрос.
Ивелина, всички коментари по тази тема ще преместя при коледната анкета, за да обединим темите. По чисто технически причини не можах да добавя анкетата към откритата от теб тема, за което се извинявам, така че се наложи да отворя нова - само така системата ми дава опция да включа анкета... Искаш ли да ти сетна права на модератор, тогава ще можеш да правиш всичко, с изключение на оторизирането, което е вързано към моя мейл?
Elena maika na Tony G
Admin

Re: мнение на Лили - майката на Боби

Писане  ivecheva on Чет Ное 19, 2009 8:57 am

Lilia Rabashka написа:Аз лично съм си мислила и да занеса някакви лакомства за мъниците по Коледа, а тържеството е добър повод за това. Вие каква мислите по този въпрос? Разбира се, първо ще питаме и персонала.

Very Happy

Само за информация, в детските градини е забранено да се внасят храни отвън, изключение правят тортите за рожденните дни, но само ако са със сертификат от производителя. Това е изискване от РИОКОЗ. Така че наистина трябва да се пита персонала за такова нещо, аз съм "за" да им купим лакомства, но не знам дали ще разрешат.

Този пост ще го сложа и във темата " Подаръци от Дядо Мраз/Дядо Коледа", за имаме мненията по темата на едно място.
ivecheva

АНКЕТА "КОЛЕДНО ПАРТИ В ДЕТСКАТА ГРАДИНА"

Писане  Elena maika na Tony G on Сря Ное 18, 2009 3:07 pm

Подкрепям изцяло мнението на Ивелина, която има повече опит от мен и познава практиките в градината, тъй като има и друго дете в по-горна група. Според мен също ще е симпатично да се направи нещо за Коледа за дечицата, но трябва да го координираме и със сестрите. В тази връзка се сещам, че на борсата за играчки в "София прес" съм виждала малки почти еднакви автомобилчета по около 2.80 и малки (около 8-10 см) кукли "ала Барби" по 2 лв.

Отделно, според мен, е добре да се подари по кутия бонбони и по бутилка нещо на сестрите и леличките, с поздравителна картичка от родителите и прочее...такава анкета обаче мисля да пусна другата седмица, когато се регистрират и останалите родители... засега пишете какво мислите по анкетата на Ивелина и въобще за Коледа в градината...
ivecheva написа:Всяка година в градината правят коледно тържество, на което дядо Мраз/Коледа раздава подаръци. За големите това става във физкултурния салон, а за яслите - в групите. Има два варианта за подаръците - единият е родителите да купят и занесат нещо в градината, а другият е да съберем пари и да купим еднакви подаръци - например колички за момчетата и кукли за момичетата. Бих искала да помоля всички да напишат мнението си, както и да помоля Ели да пусне анкета с две опции: 1. "Родителите да купят коледен подарък" и 2. "Да се закупят еднакви коледни подаръци". Ако измислите трети вариант, също пишете, аз не се сещам за такъв Smile Моето лично мнение е, че е по-добре да се купят еднакви подаръци (по-подходящо е за тяхната възраст) защото детето може да хареса повече подаръка на друго дете (въпреки че той може би ще е по-евтин, знаете, че за децата това няма значение) и да се разстои, че това не е негов подарък. При по-големите деца нещата не стоят така, най-малкото защото те могат да кажат какво искат предварително, но за ясленска възраст мисля, че така е по-подходящо.
Elena maika na Tony G
Admin

Подаръци от Дядо Мраз/Дядо Коледа

Писане  ivecheva on Сря Ное 18, 2009 1:49 pm

Всяка година в градината правят коледно тържество, на което дядо Мраз/Коледа раздава подаръци. За големите това става във физкултурния салон, а за яслите - в групите. Има два варианта за подаръците - единият е родителите да купят и занесат нещо в градината, а другият е да съберем пари и да купим еднакви подаръци - например колички за момчетата и кукли за момичетата. Бих искала да помоля всички да напишат мнението си, както и да помоля Ели да пусне анкета с две опции: 1. "Родителите да купят коледен подарък" и 2. "Да се закупят еднакви коледни подаръци". Ако измислите трети вариант, също пишете, аз не се сещам за такъв Smile Моето лично мнение е, че е по-добре да се купят еднакви подаръци (по-подходящо е за тяхната възраст) защото детето може да хареса повече подаръка на друго дете (въпреки че той може би ще е по-евтин, знаете, че за децата това няма значение) и да се разстои, че това не е негов подарък. При по-големите деца нещата не стоят така, най-малкото защото те могат да кажат какво искат предварително, но за ясленска възраст мисля, че така е по-подходящо.
ivecheva

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics