Нови такси за детските градини

Предишната тема Следващата тема Go down

Re: Нови такси за детските градини

Писане  mimibad83 on Съб Дек 12, 2009 11:19 am

ivecheva написа:Всички вие имате регистрация в kg.sofia.bg, там има анкета искате ли да се увеличава таксата и ако да - с колко, моля гласувайте.
Мда аз гласувах ама какво от това. Естествено че всички ще гласуват да не се вдигат таксите и накрая пак ще ги вдигнат. Това е положението!!!
mimibad83

Брой мнения : 26
Местожителство : Sofia

Вижте профила на потребителя http://bilandimabgfc.heavenforum.com/

Върнете се в началото Go down

Писане  ivecheva on Чет Дек 10, 2009 10:19 am

Всички вие имате регистрация в kg.sofia.bg, там има анкета искате ли да се увеличава таксата и ако да - с колко, моля гласувайте.
ivecheva

Брой мнения : 15

Вижте профила на потребителя

Писане  mimibad83 on Вто Дек 08, 2009 6:48 pm

Аааа, много благодарско за цветенцата sunny
ами колкото и да се увеличат таксите все ще ги плащаме! Аз лично не смятам че нещо ще се промени...към по-добор отношение или по-добра храна...чиста заблууууда!!! Ама ще плащаме, колкото толкова какво да се прави Basketball
mimibad83

относно таксите за градините

Писане  BOBI on Пет Дек 04, 2009 5:23 pm

flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower flower

BOBI

Брой мнения : 5

относно таксите за градините

Писане  BOBI on Пет Дек 04, 2009 5:21 pm

Току шо чух по новините репортаж с интервю на кмета фандъкова че са дали предложение към столичен общински съвет таксата да се увеличи от 40лв. на 60лв. но това засега е само предложение чакаме решение на СОС. това все пак мисля чене чак толкова недостижима сума , осбенно ако е за по добро към нашите деца за да им е по топло по уютно и по конфортно . винаги ви се радвам на форумчето колкото и рядко да влизамв него.Тези цветя са за всички вас форумисти.

BOBI

Брой мнения : 5

Писане  mimibad83 on Пет Дек 04, 2009 2:14 pm

ivecheva написа:За инфо - за второ дете в градината се плаща половин такса, т.е. ако стане 80лв., ти ще плащаш 120 лв за двете, което си е пак много според мен (и аз съм с две), на фона на детски, майчинство, криза и т.н. За чуваемостта - в цитираната статия пише, че Фандъкова щяла да разговаря с родителски организации по темата, аз затова и я пуснах тази тема, ако стане ясно кои са тези родителски организации, мога да им пратя и нашите мнения
Много добра идея, наистина дори и да е 120 лв. пак ми се виждат много защото с това майчинство...до никъде Neutral
mimibad83

Писане  ivecheva on Сря Дек 02, 2009 11:23 am

За инфо - за второ дете в градината се плаща половин такса, т.е. ако стане 80лв., ти ще плащаш 120 лв за двете, което си е пак много според мен (и аз съм с две), на фона на детски, майчинство, криза и т.н. За чуваемостта - в цитираната статия пише, че Фандъкова щяла да разговаря с родителски организации по темата, аз затова и я пуснах тази тема, ако стане ясно кои са тези родителски организации, мога да им пратя и нашите мнения
ivecheva

Писане  mimibad83 on Вто Дек 01, 2009 6:35 pm

Еми какво да ви кажа....естесвено че не съм очарована от вдигането на таксите, но пък ако наистина минималната заплата стане 400 лв.( аз и това не съм чула Laughing ) няма да ми е чак такъв проблем. Защото сега майчинството ми е 240 лв. и ако трябва да плащам такси 160 лв. (за двете ми деца) направо... ще ми дойде много!!! Но.... каквото и да решат ние пак нямаме думата, нали Neutral
mimibad83

Писане  Elena maika na Tony G on Пон Ное 30, 2009 3:39 pm

Мда, за съжаление, сиренето е с пари... както казва един мой приятел: "Не ме е страх от високи разходи, а най-ме е страх от ниски приходи..." Аз мисля, че накрая ще я вдигнат с 10-20 лв, че да почувстваме облекчение... Но пък чух, че минималната заплата щяла да стане 400 лв, обаче сега нямам време да излазя в нета, да видя дали не е кьорфишек... Ако ни вдигнат заплатите два пъти и таксата с 10 лв, аз ще съм ОК по тази оферта... и пак си остава държавно субсидирана дейност - защото моя приятелка, която не е приета в градина, плаща 650 лв на детегледачка, отделно и плаща обяда, парното в апартамента си, частната детска кухня на детето (защото гледачката няма да седне да му готви, я...) А сестра ми в щатите плаща 800 долара на месец за детска градина... и то мексиканска, тоест от най-евтините... и държавата с един долар не й помага за детето...
Elena maika na Tony G
Admin

Брой мнения : 66
Местожителство : София

Вижте профила на потребителя http://gradinakalina.forumr.net

Нови такси за детските градини

Писане  ivecheva on Пон Ное 30, 2009 2:18 pm

Здравейте родители,

Интересно ми е да науча вашето мнение за следната информация от медиите:

http://www.dnes.bg/sofia/2009/11/30/taksata-za-detska-gradina-v-sofiia-skacha-na-80-lv.81619

Таксата за детска градина в София скача до 80 лв.

Между 50 и 100% ще бъде увеличението на таксите за детските градини в София, обави кмета на столицата Йорданка Фандъкова.

По думите й обаче предстои финансистите да определят точната сума, и то с оглед на разчетите на бюджета за следващата година.

Заедно с повишаването на таксите щяло да се обсъжда и дали има нужда от още облекчения за някои от семействата.

"Софиянци получават много добра услуга", категорична е тя.

Фандъкова се похвали, че през тази година са построени 16 нови детски градини, а 56 са ремонтирани.100% от кухните получили ново оборудване.

В края на миналата седмица кметът Йорданка Фандъкова обави, че започва преговори с родителски огранизации за вдигане на таксите за забавачка.

По думите й с направените инвестиции през тази година осигуряването на заплати и храна в детските градини Столичната община всеки месец отделя по 225 лева на дете, а получава като такса от родителите едво 40 лева.

"За да продължи инвестиционната политика на общината в пълния й обем, ще трябва да помогнат и родителите с увеличаването на таксата", каза тогава Фандъкова.
ivecheva

Писане  Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото

- Similar topics